Що таке бізнес-аналітика і чим вона корисна для компанії

— Бізнес-аналітик і системний аналітик (СА) — це дві різні ролі, які пов’язані з аналізом і поліпшенням Вакансія Technical Project Manager/Business Analyst бізнес-процесів, — дає визначення Тетяна. Якщо тебе приваблює робота з числами, ти любиш знаходити конкретні відповіді на бізнес-питання і не боїшся рутинних завдань, дивись у бік аналітики. Як бачиш, завдання дата-аналітика і Data Scientist доволі сильно відрізняються.

плюси та мінуси роботи Business Analyst

Дата-аналітик: роль, навички та завдання

Хоча вакансій зустрічається багато, скрізь потрібні професіонали з досвідом. В цьому випадку можна починати кар’єру з посади помічника аналітика стажистом. Аналітики даних, з іншого боку, працюють з великими наборами даних весь час. Їх завдання – виявляти тенденції, готувати матеріал у вигляді графіків і діаграм для прийняття рішення бізнесом. Ці фахівці, як правило, є фахівцями STEM і часто мають вчений ступінь і більш великий досвід роботи в галузі математики, природничих наук, програмування, баз даних, моделювання і прогнозної аналітики.

Плюси та мінуси професії бізнес-аналітика

Попри це BA дотримуються певного планування та, якщо це можливо, структурують робочий день. Серед хард-скілів назву англійську на рівні Intermediate+, знання SDLC і розуміння базових понять в ІТ-сфері, сучасних методологій щодо роботи з вимогами. BA повинен вміти описувати та аналізувати бізнес-процеси за стандартом BPMN (хоча б), користуватися найбільш поширеними інструментами в роботі кожної ІТ-команди (Slack, Jira, Confluence, Figma тощо). Бізнес-аналітик — це посередник між бізнесом і командою розробників.

плюси та мінуси роботи Business Analyst

Чим займається аналітик даних

плюси та мінуси роботи Business Analyst

Якщо ви не в курсі то на заході щоб промоушн отримати треба дуже довго сидіти, дуже довго. В наших конторах як правило процес значно швидший. Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Бізнес-аналітик» на ел. Своїми порадами він повинен впорядкувати процеси всередині компанії, оптимізувати роботу як між відділами, так і всередині, прибрати непотрібні витрати, збільшити прибуток.

ЄС розглядає нові варіанти забезпечення санкцій щодо заморожених російських активів

плюси та мінуси роботи Business Analyst

— Однак кожна з них показує, наскільки професія бізнес-аналітика багатогранна й різнобічна. Якщо ж ти схильний до глибшого занурення в математику і статистику, обожнюєш програмування і прогностичні моделі, твій варіант – Data Science. Це галузь для тих, хто хоче створювати щось нове, займатися дослідженнями та наукою. Обидві спеціальності відкривають широкі перспективи в IT і пропонують безліч можливостей. Вибір залежить від твоїх навичок, бажань та інтересів.

  • Як бачиш, завдання дата-аналітика і Data Scientist доволі сильно відрізняються.
  • Для того, щоб почати аналіз, потрібно вивчити сам продукт, нішу, в якій працює компанія, розуміти доступні інструменти роботи та просування.
  • У статті також розглянуто переваги та недоліки роботи тім ліда в IT-індустрії.
  • Він може спрогнозувати продажі, тренди та наслідки тих чи інших рішень.
  • Долучайся до спільноти EngX для професійного зростання.
  • У невеликих організаціях ці посади можуть бути суміщені в одній людині.

Найбільший мінус — велике розумове навантаження і перевтома від нього. Після того як ми познайомилися з ролями дата-аналітика і дата-саєнтиста, стає зрозуміло, що хоча обидві професії і працюють з даними, у них різні підходи і задачі. Дата-аналітик дивиться на стан бізнесу тут і зараз, досліджуючи ретроспективні дані. А Data Scientist заглядає в майбутнє за допомогою своїх моделей. Він може спрогнозувати продажі, тренди та наслідки тих чи інших рішень.

На одному з пунктів пропуску розпочалися ремонтні роботи: можливі затримки

Для професії Data Scientist також важливо розвивати софт скіли. Список буде таким самим, як у випадку дата-аналітика. Завдання дата-аналітика можуть відрізнятися в різних компаніях і сферах. З її допомогою бізнес ухвалює обґрунтовані рішення, оптимізує процеси, досягає стратегічних цілей і адаптується до змін. Вона дає змогу створювати продукти, необхідні користувачам. І чим швидше наш BA усвідомить це тим швидше він зможе дорости до Solution Architect і не впиратися у скляну стелю.

Data Scientist може зростати до високих позицій, таких як Senior Data Scientist, керівник відділу аналітики та Chief Data Officer. Або вибрати нішу і працювати з тим, що їм цікаво (наприклад, із зображеннями і текстом або у сфері кібербезпеки). «Бізнес-аналітики можуть брати вимоги бізнесу і працювати між бізнесом і технічною командою над розробкою, наприклад, програмного пакета або впровадженням нової CRM-системи», – говорить Ангов.

Завдання та функції бізнес-аналітика варіюються залежно від проєкту, розміру компанії та взагалі уявлення керівництва про роль ВА. Мінус у тому, що робота бізнес-аналітика не відпускає навіть під час вихідних чи відпустки. Це не так стресово, як у проджект-менеджера, але ти постійно думаєш про проєкт і весь час комунікуєш з різними людьми. На аутсорсі процесів, до яких долучається вендор (виконавець послуг), менше, вони стабільніші, але ставлення до якості суворіше. Маркетинг, продажі, підтримка клієнтів тощо на стороні замовника, але між вами є юридичний договір, що все одно знімає велетенську купу обовʼязків і відповідальності за ухвалення рішень з ВА. Те, що процесів в аутсорсі менше і вони стабільніші, дає аналітику можливість їх «полірувати» й доводити до високого рівня.

Причина очевидна—треба постійно базарити з клієнтом. Performance Review (перформанс рев’ю) — це практика оцінки співробітників, яка вже давно використовується у більшості вітчизняних ІТ-компаній. Вимоги до посади BA можуть відрізнятися від компанії до компанії. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися.

Для складання звітів і презентацій аналітик повинен володіти, як мінімум, Power Point. Давно минули часи, коли жінки були обмежені у виборі професії. Все рідше можна зустріти таке поняття, як “суто чоловічі професії”. — тут взагалі все змішалось і не відповідає наведеній ілюстрації з BABOK6. На етапі документування вимог або побудови беклогу я працюю з документацією і мало часу витрачаю на комунікацію.

Дата-аналітик – це фахівець, який збирає, опрацьовує та аналізує дані. Він використовує різні методи та інструменти для того, щоб знайти закономірності, зробити висновки й отримати з них максимальну користь. Незважаючи на відмінності між аналітиками даних і бізнес-аналітиками, у людей обох професій є багатообіцяюче майбутнє. Сьогодні розповідаємо про те, хто такий бізнес-аналітик і як ним стати. Бізнес-аналітик – це фахівець, який аналізує, вивчає та оцінює бізнес-процеси організації з метою розуміння їхньої структури, функціонування та потреб.

Але кожен має свою історію, яка «запалює» на втілення ще складніших і цікавіших завдань. На аутсорсі необхідно працювати над кількома проєктами відразу. Більшою мірою бізнес-аналітик реалізовує бачення свого клієнта. Зазвичай замовник приходить з готовою ідеєю, тому свободи для творчості менше. Курси складалися з лекцій (3 місяці) і практичних тренінгів.

І «величезної» — звучить як неефективність процесів. Типу QA/2nd line support/Devops-Maintenance Engineer. Як мінімум треба розуміти принципи формальної логіки. Долучайся до спільноти EngX для професійного зростання.

Із розвитком бізнесу зростає попит і на бізнес-аналітиків. Найбільше вони популярні в IT-сфері, але також потрібні банкам, великим підприємствам, будівельному бізнесу. Розпочніть з ролей, що дозволяють працювати з даними, аналізом. Використовуйте можливості фрилансу для роботи над реальними проєктами, що допоможуть сформувати портфоліо та показати ваші здібності.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

No Comments

Post A Comment